Головна » Статті » Історія с. Ковалівка » Місця і архітектура [ Додати статтю ]

Капличка на Клебанії (с. Ковалівка)
На території Клебанії є ще одна місцева святиня - капличка Пресвятої Діви Марії Зарваницької. Колись, на місці теперішньої каплички, стояла стара. У 1949-1950 роках попередню святиню було зруйновано москалями. Після цього місце пустувало довший час. І вже у 1991 році розпочалося будівництво теперішньої каплички. Керівником будівництва став Михайло Липак, покійний дідусь Соломії, Михайлика та Сергійка Липаків.

Кошти на відновлення святині були зібрані людьми. І з тих пір ми гордимося нею дбаємо про порядок біля споруди та належний вигляд в середині її. Турботливо посаджено довкола неї ялини, які зеленою сторожею забезпечують спокій каплички, мов би охороняють її від суєт мирського життя.

Дорослі та діти доглядають за квітами, полять бур’яни .

У капличці відправляються Богослужіння, особливо навесні, в травні, та впродовж літа. На відправу приходять люди не лише з нашого кінця, а й з усього села, і навіть з Доброводів. Заходять сюди помолитися і прочани, що здійснюють піші Прощі до відпустового місця, у Зарваницю. На лавочці біля каплички може відпочити будь-хто із перехожих, а прочани - як правило. Ті, хто повертається додому із Зарваниці, залишають тут хрестики, образочки і навіть ікони. Кілька років тому хтось із прочан подарував ікону Божої Матері.Джерело: http://kovalivka.at.ua
Категорія: Місця і архітектура | Додав: BUFFON (02.02.2009) | Автор: Руслан Дитиняк
Переглядів: 975 | Рейтинг: 1.7/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]