Головна » Статті » Історія с. Ковалівка » Місця і архітектура [ Додати статтю ]

На камені Ти, милий Боже, поставив Храм і дав нам дзвін ...
Український народ здавна відзначався своєю високою духовністю. Саме вона залишається нетлінною і з глибини віків промовляє до нас звичаями, обрядами, чудовими спорудами, що стали виявом народного бачення і розуміння краси, духовного багатства українців. Так вже повелося в нас на Україні, що у кожному місті, містечку, селищі чи селі на найкращому, найвищому місці красувався собор, церква чи, бодай, капличка.

От і в Ковалівці жителі села збудували в різні часи чудову церкву з високою дзвіницею і чотири каплички.

Одна з капличок знаходиться в нашому мікрорайоні. Це - найновіша капличка, збудована вона була у 1991 році на честь проголошення суверенної, незалежної України. Будівництво каплички велося за кошти жителів нашої вулиці. Будували святиню всі гуртом. Допомагав, хто чим міг. І капличка виросла швидко, як гриб після рясного дощу, на горі, під лісом. Таке місце було вибране громадою не спроста. За переказами довгожителів колись давно на тому місці вже стояла дерев'яна капличка. .

У липні 1991 року новозбудовану капличку освятив отець Петро разом зі запрошеним священиком сусідніх парафій та отцем - деканом Петром Савіцьким. Освячення відбулося в день святих Ольги та Володимира, і в їх честь капличку назвали.

Височить наша святиня на вершині гори в оточені вічнозелених сосен та ялин. Тут часто відправляються вечірні молитви, в травні місяці - акафест до Пресвятої Діви Марії. А в дні Великодніх свят круг каплички дорослі і діти ведуть весняні гаївки.

Капличка святих Ольги та Володимира оберіг і окраса Ковалівки.Джерело: http://kovalivka.at.ua
Категорія: Місця і архітектура | Додав: BUFFON (03.02.2009) | Автор: Руслан Дитиняк
Переглядів: 1441 | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]