Головна » Статті » Історія с. Ковалівка » Люди с. Ковалівка [ Додати статтю ]

За Україну жертва мусить бути!
Воробець Григорій Петрович народився у 1929 році в селі Горожанка Монастириського району. В селі Ковалівка проживає з 1962року і по сьогодні.
«Згадувати минуле для мене особливо важко. Торкаєшся найболючіших в серці ран, яких не може залікувати ні життя, ні час, які найкращі спеціалісти. Біль стискає груди, очі наповнюються слізьми, коли подумки вертаєшся в свою ранню юність.
Була осінь 1947 року, коли мене, молодого юнака, стару матір і 9-річну сестру, без слідства і суду, конфіскували все майно, вивозять на спец-поселення на Урал. Мотивуючи тим, що моя старша сестра була звязковою ОУН, за що її арештували і позбавили волі на 10 років. Привезли нас на Урал, в Челябінську область. Вигрузили на сніг, ми не мали ні теплого одягу, мерзли від холоду, не маючи що їсти. З часом нас поселили в якесь старе приміщення більше 50 родин разом. Багато старих людей померло, бо не змогли стерпіти знущань.
Молодих людей заставляли працювати у вугільних шахтах. Робота була дуже тяжка, але треба було якось виживати. Проходили рік за роком, і так я 12 років відпрацював під землею.
Пережити роки каторжної праці переплелися із коханням. Свою долю я зустрів на чужині. На спец-поселенні я познайомився з Черкавською Євгенією, чка після терміну покарання приїхала до родинина Урал. У 1962 році ми одружилися і повернулися на Україну, у її рідне село.
І ми сьогодні радіємо і щасливі тим, що вільною є Україна, за котру ми віддали свою юність, найкращі роки свого життя.

Проснить, народе мій, прийшла пора,
Що думу й пісню нашу воскреса!
Пора, що душу нашу пробудила
І довгождану волю принесла!

Записала із слів очевидця Фецич Світлана Вікторівна.

Джерело: http://kovalivka.at.ua

Категорія: Люди с. Ковалівка | Додав: ARAMIC (07.03.2009) | Автор: Фецич С. В.
Переглядів: 1297 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 3.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]