Головна » Статті » Історія с. Ковалівка » Люди с. Ковалівка [ Додати статтю ]

ТЕРНИСТИМ ШЛЯХОМ ДО ВОЛІ
Ярослав Володимирович Слюсарчин добре знайомий не лише в Ковалівці, а й в навколишніх селах. Він, незважаючи на свій вік, активний учасник громадського і релігійного життя села, назавжди відданий Україні.
Народився яв 1931 році в с. Ковалівці. Коли мені було два роки, помер мій батько, і ми з пятирічною сестрою залишились з мамою. Нелегке було сирітське життя, але в любові і злагоді ми прожили до квітня 1946 року. Тоді мою сестру Іванну заарештували органи КДБ, звинуватили її за приналежність до ОУН. Іванка була підпільною звязковою. Судив її військовий трибунал. А потім страшний вирок - 10 років позбавлення волі, Караганда.
У 1947 році, в холодну ніч з 21 на 22 жовтня, до нашої хати вдерлися енкаведисти і без суду і слідства забрали мене і маму у Пишківці. Там стояли товарні вагони, переповнені тисячами людей. Нас завантажили в них, не даючи нічого з собою взяти. Тисячі голодних, перемучених людей під наглядом конвоїрів 22 дні везли на спецпоселення в Челябінськ.
Сибірська осінь, зустрічала нас голодом і холодом . В старих бараках жило більше ніж по 60 сімей разом. Працювала я на важких , майже каторжних роботах, а відтак у вугільній шахті, хоч мені було 16 років.
Після того як сестра відбула десятирічний термін увязнення, їїпривезли до нас на спецпоселення. В голоді і холоді з тугою за Україною і ріднею ми з мамою пробули в Сибіру аж до 1960 року. Після цього повернулися в ковалівку, де нас зустріли вороже, не хотіли приписати, вважали «ворогами народу».
Майнули пташиним криком літа, минула молодість, і на старості літ я щасливий тим, що дожив до того дня, коли моя Вкраїна стала незалежною. Наш народ йшов тернистим шляхом до цього. Я пишаюся, що моя родина вплела невеличку квітку в цей великий внесок свободи.

Джерело: http://kovalivka.at.ua
Категорія: Люди с. Ковалівка | Додав: BUFFON (04.03.2009) | Автор: Архівні дані...
Переглядів: 1114 | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]